T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Niğde Müftülüğü

11.11.2019

“Geleceğe Nefes” Kampanyası Kapsamında 61 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığınca “11 milyon fidan bugün ağaç yarın nefes” sloganı ile başlatılan fidan dikim kampanyası kapsamında ilimizde 61 bin fidan toprakla buluştu.

Türkiye’nin 81 ilinde 2023 farlı bölgede saat 11:11’de eş zamanlı başlatılan kampanya kapsamında Niğde Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Hıdırlık mevkiinde fidan dikim programı düzenlendi.

İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan programda konuşan Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek,  11 Kasımın tarihi bir gün olduğunun altını çizerek; “ hem Türkiye genelinde hem de Niğde’de bugün bir rekora imza atıyoruz. 11 milyon ağacı Niğde’mizde de 61 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Geleceğe nefes oluyoruz. Amacımız bizden sonraki nesillere çocuklarımıza, torunlarımıza daha yeşil bir ülke daha yeşil bir Niğde bırakmak. Çocuklarımızı ağaç sevgisiyle orman sevgisiyle birlikte büyütmek ve ağaç sevgisiyle yoğrulmuş nesiller yetiştirmektir. Memnuniyetle ifade etmeliyim ki; bu kampanyaya tüm ülkemizde olduğu gibi Niğde’den de büyük bir ilgi ve duyarlılık oluştu.

Sahiplenilen ağaç sayısı 50 bin hedeflenirken 61 bini geçti. Bu heyecan bununla sınırlı kalmamalı, bundan sonraki yıllarda da aynı heyecan aynı coşku devam etmelidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından saatler 11:11’i gösterdiğinde yüzlerce katılımcı aynı anda fidan diktiler. Bu kapsamda; İl Müftüsü Vekili Selma Velioğlu Çelik, Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şubesi üyeleri, Niğde İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Diyanet Gençlik Merkezi üyeleri, cami görevlileri ve cami cemaati, Kur'an kursu öğreticileri ve öğrenciler tarafından fidanlar toprakla buluşturuldu.

Düzenlenen programa Valimiz Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Orman İşletme Müdürü Mehmet Özdemir, İl Müftüsü Vekili Selma Velioğlu Çelik, Kamu Kurum Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Türkiye Diyanet Vakfı Niğde Şubesi, Niğde İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Diyanet Gençlik Merkezi üyeleri, cami görevlileri ve cami cemaati, Kur'an kursu öğreticileri ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.