02.09.2021

Kur'an kursu öğrencileri harçlıklarını afetlerde hasar gören camiler için bağışladı

Müftülüğümüze bağlı İbrahim Baloğlu Erkek Kur’an Kursu öğrencileri, harçlıklarını sel ve orman yangınlarında hasar gören camiler için bağışladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşanan sel ve orman yangınlarında hasar gören camileri onarmak ve afetzedelerin yaralarını sarmak amacıyla ülke geneli yardım kampanyası başlatmıştı.

Bu kapsamda Müftülüğümüze bağlı İbrahim Baloğlu Erkek Kur’an Kursu öğrencileri, aralarında topladıkları 800 Türk Lirasını sel ve orman yangınlarında hasar gören camilerin onarımında kullanılmak üzere TDV Niğde Şubesi’ne bağışladı.

Kur'an kursu öğrencilerinin bağışını Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden İl Müftümüz Osman Ayas, Kur’an kursu öğretici ve öğrencilerine teşekkür ederek bu yardımların en kısa zamanda yerine ulaştırılacağını söyledi.

Öğrencilerin bu duyarlılığının diğer vatandaşlara da örnek teşkil etmesini temenni ettiğini kaydeden İl Müftümüz, Müslümanların ibadethanelerini her daim koruyup kollamasından dolayı büyük gurur yaşanması gerektiğini ifade etti.