17.05.2019

"İyilik Ekseninde Aile" Konulu Konferans Düzenlendi

Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Gençlik Koordinatörlüğü ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyanet Gençlik Kulübünün işbirliğinde ve İl Müftümüz Mehmet Sırrı ŞIK’ın konuşmacı olarak katıldığı "İyilik Ekseninde Aile" konulu konferans, Niğde Şehit Ömer Halisdemir Kongre Ve Kültür Merkezinde düzenlendi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencilerinin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta İl Müftümüz; aile kurumu, eş seçimi, anne-baba ve çocuk sevgisi konusunda Nebevi yöntemlere dikkat çekerek aile kurumunun iyilik ekseni etrafında şekillenmesi gerektiğini vurguladı.

Konferans sonunda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyanet Gençlik Kulübü adına Müftülüğümüz Gençlik Koordinatörü Mustafa BIYIK tarafından İl Müftümüz Mehmet Sırrı ŞIK’a plaket takdim edildi.

Konferansa İl Müftümüz Mehmet Sırrı ŞIK, Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Personeli, Müftülüğümüz Gençlik Koordinatörleri ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diyanet Gençlik Kulübü üyeleri, Müftülüğümüz Manevi Rehberleri, cami görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Konferansın ardından üniversite kampüsünde düzenlenen iftar programında akşam ezanının okunmasıyla hep birlikte oruçlar açıldı.